Pielęgnacja

Przygotuj skórę do lata. Kosmetyki, antyoksydanty i pielęgnacyjne triki

Lato zbliża się wielkimi krokami. Najwyższy więc czas zadbać o odpowiednią ochronę i pielęgnację skóry. Daj jej szansę ładnie się opalić, a organizmowi zapewnij właściwą dawkę antyoksydantów i nawilżenia.

Czy słońce jest szkodliwe dla naszego organizmu?

I tak, i nie. Dzięki słońcu wytwarzana jest witamina D, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu. Z drugiej jednak strony może wywołać nieodwracalne zmiany w strukturze skóry i tkanek. Przez działanie słońca:

  • skóra szybciej się pogrubia i staje się mniej elastyczna;
  • naskórek rogowacieje coraz szybciej;
  • na skórze pojawiają się przebarwienia;
  • naczynia krwionośne skóry ulegają uszkodzeniu;
  • zmarszczki się pogłębiają.

Czy wiesz, że promieniowanie słoneczne najsilniej działa między godziną 10.00 a 16.00, od maja do sierpnia, w górach i w okolicach równika?

Czy tylko słońce zagraża nam latem?

Niestety nie. Są to również wolne rodniki, czyli cząsteczki lub atomy wchodzące w reakcje z błonami komórkowymi, lipidami, DNA, komórkami skóry i całym organizmem. Aby zahamować zmiany, które powodują wolne rodniki, należy wdrożyć odpowiednią ochronę oraz stosować antyoksydanty, enzymy i mikroelementy.

Antyoksydanty vs wolne rodniki

Dwa systemy obecne w naszym organizmie zwalczają wolne rodniki. Do prawidłowego funkcjonowania pierwszego z nich potrzebne są między innymi selen, miedź, żelazo, cynk i mangan. Aby drugi system mógł poprawnie działać, potrzebne są antyoksydanty, takie jak: koenzym Q10, tokoferol, witaminy A i C oraz bioflawonoidy.

Jak przygotować skórę do lata, żeby nie dała się wolnym rodnikom?

Oprócz wyżej wymienionych witamin, mikroelementów i substancji warto także zastosować odpowiednią pielęgnację zewnętrzną. Dobrze sprawdzą się zabiegi z wykorzystaniem kwasu ferulowego lub mlekowego. Przydadzą się również mezoterapia igłowa i ultradźwięki. A podczas urlopu nie można zapomnieć o kremach z filtrem UV, okularach przeciwsłonecznych i odpowiednim ubraniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *