Makijaż

 Gąbeczki bo makijażu – jak  prawidłowo stosować Beauty Blender?

Czy próbowałaś już malować się za pomocą gąbeczek do makijażu?to nie tylko wysoce higieniczne akcesoria, ale także ułatwiające makijaż. Gąbeczki pozwalają na precyzyjną aplikację podkładu, ponieważ dzięki nim kosmetyk lepiej stapia się ze skórą i daje ładniejszy, profesjonalny efekt. Jeśli chcesz się malować jak profesjonalna wizażystka – wypróbuj kultową gąbkę do makijażu, czyli tzw. beauty blender. 

Czym są gąbeczki do makijażu?

Gąbeczka do makijażu to specjalnie wycięte akcesorium do makijażu – ma określony kształt, najczęściej łezki lub stożka. Jest stworzona ze specjalnej pianki, która doskonale chłonie podkład i dzięki mikro-porowatej strukturze precyzyjnie nanosi do na skórę, aby kosmetyk w pełni się z nią zasymilował.

Warto wiedzieć, ze na  rynku dostępne są również płaskie gąbeczki silikonowe, których zadaniem także jest aplikacja podkładu.

Jednak Beauty Blender,czyli stożkowa-piankowa gąbka jest o wiele bardziej wszechstronna – dzięki niej nałożysz na buzie nie tylko podkład czy krem BB, ale również korektor, płynny cień na powieki, dotrzesz nią do trudno dostępnych miejsc na twarzy np do skrzydełek nosa. Dzięki gąbce BB nałożysz też puder sypki, róż, rozświetlacz.

Dzięki wyjątkowej strukturze gąbki, każdy kosmetyk do makijażu równomiernie rozkłada się na swoim miejscu.

Umiejętnie posługiwanie się gąbeczką sprawia, ze na buzi nie tworzą się plamy z podkładu, a cały makijaż wygląda bardziej naturalnie i elegancko. Obecnie Bez gąbeczek do makijażu nie odbywa się żadna sesja modowa!  a blogerki urodowe nie wyobrażają sobie dnia z Beuty Blenderem.

Gąbeczka do makijażu – jak używać?

To naprawdę łatwe, komfortowe i przyjemne!

  1. Zanim zaczniesz nakładać nią podkład na buzię – zwilż ją lekko w ciepłej wodzie i delikatnie odsącz nadmiar wody. Wiele dziewczyn poleca jeszcze lepsze rozwiązanie: zamiast wody z kranu możesz spryskać swoja gąbeczkę woda termalną lub hydrolatem. Wilgotna gąbeczka zwiększa nieco swoją objętość i staję się bardziej plastyczna, co znacznie ułatwia wykonywanie makijażu.
  2. Podkład, lub inny produkt, który zamierzasz aplikować na skórę, najpierw nałóż na dłoń i następnie zbierz go odrobinę gąbką.
  3. Teraz wystarczy nakładać kosmetyk na wybrane partie skóry, najlepiej ruchem delikatnie stemplującym, – tak, jakbyś chciała wcisnąć delikatnie kosmetyk w skórę. Daje to rewelacyjny efekt, ponieważ podkład bardzo ładnie i precyzyjnie łączy się z buzią.

W ten oto sposób uzyskasz satynowy efekt wykończenia makijażu i jednocześnie gwarancję, że kosmetyk utrzyma się na swoim miejscu znacznie dłużej, niż przy aplikacji palcami lub płaskim pędzlem do pudru!

Jak dbać o gąbkę Beauty Blender?

Gąbka do makijażu – tak jak wszystkie tego typu akcesoria – wymaga oczywiści odpowiedniej pielęgnacji. Na niej również, tak jak na pędzlach gromadzą się bakterie, kurz, resztki sebum. Dlatego aby nie roznosić ich na twarzy i nie stwarzać okazji do namnażania się bakterii oraz licznych stanów zapalnych – trzeba stale dbać o higienę, co nie jest z resztą wcale kłopotliwe i czasochłonne. Pamiętaj po prostu by delikatnie umyć ją po każdym użyciu. Możesz stosować  specjalne preparaty dedykowane do czyszczenia gąbeczek do makijażu – zwłaszcza jeśli lubisz stosować bardzo trwałe kosmetyki i mocno kryjące podkłady,. Idealnie nada się tu także delikatny mocno kryjących podkładach lub delikatny szampon bez SLS (np. szampon dla dzieci). Blogerki i vlogerki myją te gąbki BB w płynach do higieny intymnej, pod warunkiem, ze ma on dobry skład.

Mycie gąbeczki wygląda następująco: po prostu zamocz ją w letniej lub zimnej wodzie z odrobiną płynu, lub szampon. Gąbeczkę masuj lekko, raz wytwarzana piana stanie się czysta. Opłucz ją delikatnie, odsącz i pozostaw do wyschnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *