Pielęgnacja

Czy peeling kawitacyjny warto zrobić w domu?

Wiele zabiegów kosmetycznych i niektórych dermatologicznych możesz wykonać samodzielnie w domu. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny. Sprawdź, jakie ma działanie, jakie daje  efekty i jak wygląda sam zabieg.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem oczyszczającym skórę twarzy i przygotowującym do dalszej pielęgnacji. Według niektórych kosmetyczek i pacjentek nie daje większych i trwalszych rezultatów. Jest uważany za delikatnie działający zabieg, który nie jest inwazyjny, a jest bezbolesny.

Jak wygląda zabieg?

Peeling kawitacyjny należy przeprowadzać bardzo regularnie, żeby zobaczyć jakiekolwiek efekty. Potrzebny będzie płynny kosmetyk, którym spryskasz twarz i umożliwisz urządzeniu lepsze działanie. Ważne jest również dokładne oczyszczenie cery, zrobienie demakijażu i peelingu dla jeszcze lepszych efektów.

Następnie do twarzy przykłada się szpatułkę pod kątem 45 stopni. Urządzenie przesuwa się od zewnętrznych do centralnych części twarzy. Podczas zabiegu wytwarzają się mgiełka i pęcherzyki powietrza, które usuwają zanieczyszczenia z twarzy. Sebum i treść porów skóry może osadzać się na szpatułce, dlatego należą ją co jakiś czas oczyszczać wacikiem. W trakcie zabiegu cerę trzeba co jakiś czas zwilżać.

Zabieg nie powinien trwać dłużej niż 3 minuty, a w przypadku bardzo zanieczyszczonych cer około 15 minut. Po zabiegu skóra może być nieco podrażniona i lekko zaczerwieniona. Peeling kawitacyjny nie powinien być przeprowadzany częściej niż raz lub dwa tygodniu. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, metalowe ciała obce w organizmie, zaburzenia błędnika, trądzik zapalny ropny, odwodniony naskórek i duża nadreaktywność naczyniowa.

Peeling kawitacyjny – efekty

Samodzielnie wykonany peeling kawitacyjny daje następujące efekty:

  • oczyszczenie i zmniejszenie widoczności porów skóry;
  • zmniejszenie liczby zaskórników otwartych;
  • ujędrnienie skóry;
  • poprawa kolorytu cery;
  • zmniejszenie rogowacenia i jego skutków;
  • zmniejszenie łojotoku;
  • działanie antyseptyczne;
  • pielęgnacja skóry wrażliwej, delikatnej i problematycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *