Jak mieszać kolory lakierów hybrydowych?

Manicure hybrydowy jest jednym z najpopularniejszych sposobów ozdabiania paznokci. Jeżeli jednak masz wrażenie, że twoja kolekcja kolorów nie należy do największych, to możesz je połączyć. Sprawdź, jak to zrobić.

manicure-hybrydowy.jpg

Akcesoria do mieszania kolorów hybryd

Kolory lakierów hybrydowych najlepiej łączyć, używając kosmetyki jednej marki. Przy ich mieszaniu potrzebne będą następujące akcesoria:

  • mały pędzelek do wzorków lub nieco większy do nakładania żelu na całe paznokcie;
  • mały talerzyk, który posłuży nam do mieszania lakierów;
  • remover i waciki, którymi oczyścimy pędzelek;
  • lakiery i podstawowe barwy (biel, czerń i inne, które są w naszej prywatnej kolekcji).

Jak poćwiczyć przed zrobieniem manicure hybrydowego?

Jeżeli masz folię ochronną z palety cieni do powiek, to wykorzystaj ją do ćwiczeń przed zrobieniem wzorów z lakieru hybrydowego. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z manicure lub nie wiesz, czy dany kolor i wzorek będą ci odpowiadały, to na folii możesz to sprawdzić. Będziesz mogła wypróbować na niej wszystkie swoje lakiery i wzorki, które sobie wymyśliłaś.

Jak mieszać lakiery hybrydowe?

Zanim zaczniesz mieszać kolory, dobrze jest mieć pewną wizję tego, jakie wzorki chcesz mieć na paznokciach. Najlepiej jest połączyć trzy lub cztery odcienie, które będą do siebie pasować lub ze sobą kontrastować. Ciekawie może wyglądać połączenie trzech lekko zgaszonych odcieni z jednym bardziej intensywnym.

Różne kolory lakierów hybrydowych rozjaśnia się i przyciemnia białym i czarnym lakierem. Można także mieszać ze sobą podobne lub zupełnie różne odcienie, uzyskując nowe kolory. Lakiery wylewamy na talerzyk – już wtedy wiemy jakie kolory do siebie będą pasowały. Ważne jest, żeby przy mieszaniu odcieni małym pędzelkiem robić delikatne ruchy. W ten sposób nie powstaną bąbelki, które mogłyby wpłynąć na trwałość manicure hybrydowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *