Pielęgnacja

Bezinwazyjne sposoby na ładne rzęsy

Wszystkie kobiety marzą o pięknych i długich rzęsach. Mogą je mieć, nawet jeżeli nie zostały nimi obdarzone przez naturę, na ładne rzęsy są bowiem sposoby. Czy prawidłowa dieta, demakijaż i olejek rycynowy wystarczą? Jak wybrać i stosować serum oraz tusz do rzęs? Jak pielęgnować i stylizować rzęsy?

Sposoby na ładne rzęsy: prawidłowa dieta

Rzęsy pierwotnie nie miały poprawiać wyglądu oczu. Ich nadrzędnym celem była ochrona delikatnych struktur oka przed zanieczyszczeniami, między innymi przed drobinkami kurzu i pyłkami.

Rzęsy są zbudowane z cebulki i włosa właściwego. Ich żywotność wynosi około 100 dni. Aby odrosły, potrzebują peptydów, mikroelementów i witamin, które znajdziemy w produktach bogatych w witaminy z grupy B, cynk, żelazo i magnez. Alternatywnie można zażywać suplementy witaminowe.

Sposoby na ładne rzęsy: jak wybrać i stosować serum oraz tusz do rzęs?

Aby nasze rzęsy były zdrowe, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Tusz do rzęs, który stosujemy, powinien zawierać substancje odżywcze i wzmacniające. Strońmy od tuszów wodoodpornych, ponieważ ich demakijaż bardzo obciąża rzęsy. Ważną rolę odgrywa przygotowanie rzęs do malowania i technika tuszowania:

  1. Przed aplikacją maskary warto lekko upudrować rzęsy.
  2. Maskarę nakładamy po starannym oczyszczeniu rzęs z resztek tłustych kremów i tuszu. Dzięki temu zapobiegniemy kruszeniu się kosmetyku i samych rzęs.
  3. Aplikacja tuszu powinna przebiegać następująco: rozpoczynamy od nasady rzęs i wyciągamy je ku górze. Zanim pokryjemy rzęsy kolejną warstwą maskary, czekamy, aż poprzednia całkowicie wyschnie. W przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do powstania grudek, a tym samym do posklejania rzęs. Ponadto rzęsy należy tuszować lekko, aby ich nie obciążyć i nie pogorszyć ich kondycji.

Innym kosmetykiem do rzęs, po który warto sięgać regularnie, jest serum odżywcze. Skuteczne serum do rzęs zagęszcza i pogrubia rzęsy oraz pobudza ich cebulki do wzrostu.

Sposoby na ładne rzęsy: jak pielęgnować i stylizować rzęsy?

W celu wystylizowania rzęs można wspomóc się zalotką, która umiejętnie stosowana z pewnością nie pogorszy ich kondycji. Nie należy traktować nią wytuszowanych rzęs, ponieważ w ten sposób przypuszczalnie połamiemy je lub/i stracimy. Aby podkręcić pomalowane rzęsy, można sięgnąć po czystą szczoteczkę i przytrzymać nią jeszcze wilgotne od maskary rzęsy. Robimy to bardzo delikatnie, po czym lekko przyciskamy szczoteczkę w stronę powieki, której jednak nie dotykamy.

Rzadkie i słabe rzęsy optycznie zagęścimy dzięki zastosowaniu odpowiednich trików makijażowych – w ten sposób aplikacja sztucznych rzęs i intensywne tuszowanie naturalnych rzęs będzie zbędne. Wystarczy, że tuż nad linią rzęs narysujemy delikatną kreskę (za pomocą kredki w ciemnym kolorze), którą lekko rozetrzemy specjalnym pędzelkiem. W celu nadania oku naturalnego wyglądu, możemy dodatkowo użyć cienia. Podobny, ale bardziej spektakularny efekt uzyskamy dzięki eyelinerowi, ale jego zastosowanie wymaga wprawy.

Istotna jest także kolejność czynności składających się na makijaż oka. Zaczynamy od:

  1. korektora,
    po czym przechodzimy do:
  2. sypkiego pudru, którym lekko oprószamy okolicę powiek (jeżeli używamy specjalnego rodzaju bazy pod cienie, możemy pominąć ten krok),
  3. cieni lub innych kosmetyków kolorowych,
  4. tuszu do rzęs (ponieważ stosujemy go na samym końcu, unikniemy manewrowania pomiędzy wystylizowanymi rzęsami a jeszcze nieumalowaną powieką).

Sposób na ładne rzęsy: demakijaż

Demakijaż oczu to bardzo ważny element pielęgnacji. Jeżeli malujemy się codziennie, codziennie powinnyśmy wykonywać demakijaż. Nie wolno spać z wytuszowanymi rzęsami, ponieważ rano większość z nich może okazać się połamana.

Demakijaż należy wykonywać bardzo ostrożnie, ponieważ intensywne pocieranie powiek bywa brzemienne w skutkach. Zanim sięgniemy po żel lub piankę do mycia twarzy, nasączamy płatek kosmetyczny specjalnym płynem przeznaczonym do demakijażu oczu. Aby preparat zdołał rozpuścić tusz, przytrzymujemy go przy powiece przez około 10 sekund.

Nie należy manewrować przy usztywnionych od tuszu rzęsach, ponieważ wystylizowane są najbardziej narażone na urazy mechaniczne. Po dokładnym usunięciu makijażu aplikujemy krem pod oczy. Nie wcieramy go, lecz wklepujemy opuszkami palców, bo skóra pod oczami i rzęsy są bardzo delikatne. Z tego powodu także pocieranie i tarcie oczu nie jest wskazane.

Sposób na ładne rzęsy: olejek rycynowy

Kondycję słabych i rzadkich rzęs może poprawić olejek rycynowy. Aby się o tym przekonać, warto zaopatrzyć się w czystą szczoteczkę po zużytej maskarze. Olejek należy nakładać na noc – po skończonym demakijażu i aplikacji kremu pod oczy. W tym celu szczoteczkę zanurzamy w butelce, a nadmiar kosmetyku ocieramy o brzegi pojemnika. Na zakończenie nakładamy na rzęsy olejek rycynowy. Przez pierwszy miesiąc kuracji warto robić to codziennie, później można zmniejszyć częstotliwość do dwóch razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *