Makijaż

Łatwy sposób na przyciemnienie łuków brwiowych. Na czym polega henna brwi?

Henna to naturalny barwnik, który jest wytwarzany z pędów i liści lawsonii bezbronnej. Roślina ta porasta przede wszystkim obszary tropikalne w Ameryce Łacińskiej, Indiach, Australii i w Afryce. Jej niezwykłe właściwości znane są mieszkańcom Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Na czym polega henna brwi, jak ją nałożyć i czego unikać podczas zabiegu?

Na czym polega henna brwi?

Henna kosmetyczna to naturalna substancja barwiąca wykorzystywana głównie w celu przyciemniania brwi i rzęs. Jest dostępna w formie proszku lub pasty, które mieszamy ze specjalnym aktywatorem. Po kilkunastu minutach henna do brwi jest gotowa do użycia, dlatego można przystąpić do zabiegu. Efekty henny utrzymują się nieporównywalnie dłużej niż po malowaniu brwi zwykłą kredką lub cieniem.

Henna brwi – jak ją nałożyć?

1. Przygotowanie do zabiegu

Aby przystąpić do zabiegu, należy zaopatrzyć się w:

  • hennę (barwnik),
  • specjalny kieliszek,
  • patyczek do nakładania henny,
  • płatki kosmetyczne,
  • wazelinę,
  • grzebień o drobnych zębach,
  • patyczek do uszu,
  • gumowe rękawice.

2. Przygotowanie henny do brwi

Aby przygotować hennę do brwi, należy stosować się do zaleceń producenta wyszczególnionych na opakowaniu kosmetyku. Na początku sięgamy po kieliszek, w którym łączymy proszek ze specjalnym aktywatorem i za pomocą dołączonego patyczka dokładnie mieszamy wszystkie składniki, dopóki nie uzyskamy gładkiej konsystencji. Następnie czekamy około 15 minut, po upływie których następuje pełna aktywacja barwnika, jakim jest henna. Na ten czas kieliszek można przykryć folią, aby zapobiec powstaniu pęcherzyków powietrza.

Można wykorzystać ten czas, aby przygotować brwi do zabiegu. W tym celu najpierw je regulujemy, następnie dokładnie rozczesujemy, po czym nakładamy odrobinę wazeliny tuż pod łukiem brwi i tuż nad nim; dzięki temu ochronimy skórę przed zabarwieniem. Z kolei aby zabezpieczyć dłonie, zakładamy gumowe rękawiczki.

3. Henna brwi – przebieg

Gotowa henna do brwi powinna być nakładana od wewnętrznego krańca łuku brwiowego. Dokładnie nakładamy taką ilość preparatu, aby wystarczyła na pokrycie każdego włoska grubą warstwą. Jeżeli wyjdziemy za linię brwi, wytrzyjmy hennę z powierzchni skóry patyczkiem kosmetycznym. Barwnik pozostawiamy na powierzchni łuków brwiowych na tak długo, aby uzyskać pożądany efekt; jeżeli naszym celem są naturalnie zabarwione brwi, wystarczy odczekać 5 minut, a jeżeli preferujemy brwi wyraźnie zaznaczone, pozostawiamy hennę na 10-15 minut. Aby obie brwi były nasycone kolorem w identycznym stopniu, hennę należy zmyć po upływie tego samego czasu.

Hennę usuwamy z brwi za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego wodą. Jeżeli efekt uważamy za zbyt intensywny, nakładamy na łuki grubą warstwę mleczka kosmetycznego, które zmywamy po upływie 20 minut. W ten sposób delikatnie rozjaśnimy brwi.

Henna do brwi – czego unikać podczas zabiegu?

Nigdy nie należy nakładać na brwi henny, jeżeli bezpośrednio przed tym zabiegiem regulowałyśmy je pęsetą. Dlaczego? Na skutek depilacji w skórze powstaje niewielki otwór po wyrwanym włosku. Jeżeli dostanie się tam henna kosmetyczna, może dojść do zabarwienia i podrażnienia skóry, które będzie trudne do usunięcia.

Mamy do wyboru hennę do brwi w kolorze czarnym, grafitowym i brązowym. Jeżeli zdecydujemy się na brązową, warto do niej dodać odrobinę czerni; to zapobiegnie nieestetycznym rudym refleksom.

Zabieg farbowania brwi henną nie jest skomplikowany i z łatwością można go wykonać w warunkach domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *