Makijaż

Foxy eyes – trend, który pokochały kobiety na całym świecie!

Rosnącą popularnością w makijażu cieszy się trend foxy eyes – w luźnym tłumaczeniu oznacza lisie oczy. W tym makijażu efektem, jaki chcemy osiągnąć jest optyczne wydłużenie oraz stworzenie wrażenia przymrużonego oka. Odpowiednio wykonany potrafi całkowicie zmienić kształt oka, a także podkreślić rysy całej twarzy. Będzie wyglądać świetnie nawet na małym oku czy opadającej powiece. Co istotne, do jego stworzenia nie potrzeba wielu kosmetyków! Być może właśnie dlatego jest uwielbiamy przez kobiety na całym świecie.

Światowy trend

Mówi się, że foxy eyes skutecznie wyparł modę na przydymione oko, a nawet codzienne kreski! Wszystko za sprawą Belli Hadid, która jako pierwsza zaczęła pojawiać się w tym makijażu i stała się niemalże jego symbolem. W ślad za celebrytką poszły Kendall Jenner, Emily Ratajkowski i… pół Instagrama. Na Tik-Toku i YouTubie nietrudno znaleźć tutorial dla siebie. Prawdą jest to, że wiele modelek taki efekt uzyskało dzięki zabiegom medycyny estetycznej, a nie makijażowi. My natomiast przedstawiamy kilka całkowicie nieinwazyjnych i bezpiecznych trików, dzięki którym makijaż foxy eyes będzie na światowym poziomie!

Te rady pomogą wdrożyć trend foxy eyes w Twoje życie!

  • Wbrew pozorom wcale nie należy zacząć od oka, lecz…brwi! Makijaż oka musi mieć dobrą oprawę. Skupmy się zatem na brwiach. W przypadku tego makijażu trzeba nieco zmienić ich kształt. Za łukiem brwiowym mają stać się kreską uniesioną do góry (a nie iść naturalnie w dół) – dzięki takiemu zabiegowi oczy staną się bardziej „otwarte” i kształt twarzy już zacznie się powoli zmieniać. Podczas cieniowania nie bój się wyjść za zewnętrzny kącik i stwórz ostro zakończoną linię. Aby wyszło równo, użyj do tego taśmy klejącej.
  • Następnie czas na kreskę – ale cieniem, nie eyelinerem. Wybór koloru zależy od Ciebie. Podpowiemy, że: brązowa nada nieco bardziej delikatny charakter makijażu, podczas gdy czarna idealnie się sprawdzi na wielkie wyjście.
  • Dobrym pomysłem jest również podkreślenie linii wodnej oka białą kredką, dzięki czemu oczy będą wyglądać na jeszcze większe.
  • Ostatnim krokiem jest mocne wytuszowanie rzęs, a najlepiej przyklejenie sztucznych (kępek lub na pasku). Dzięki temu Wasz makijaż foxy eyes nabierze jeszcze większej wyrazistości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *