Makijaż

Makijaż permanentny brwi. Czy warto się na niego zdecydować?

Brakuje ci czasu na codzienne malowanie brwi przed wyjściem z domu? Jeśli chcesz zaoszczędzić czas kosztem uszczuplenia portfela, możesz zdecydować się na makijaż permanentny brwi. Poznaj zalety i wady tego zabiegu.

Makijaż permanentny to alternatywa dla osób, którym brakuje czasu na codzienne, żmudne wyrysowywanie brwi kredką. Zwolenniczki tego rozwiązania podkreślają trwałość takiego make-upu, a przeciwniczki przypominają, że nadal jest to rodzaj tatuażu. Jaka jest prawda o makijażu permanentnym? Czy warto się na niego zdecydować, kiedy chcemy mieć piękne brwi?

Na czym polega makijaż permanentny?

Najczęściej pojawiające się pytania o makijaż permanentny brzmią: na czym polega, czym różni się od tatuażu, jak wygląda. Odpowiedź jest prosta. To jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych, który przypomina tatuowanie, ponieważ polega na wprowadzaniu pod skórę barwnika. Celem jest zarysowanie odpowiedniego konturu brwi, ich wypełnienie i podkreślenie. Jak najbardziej naturalnie, ale jednocześnie trwale.

Ważne! Makijaż permanentny brwi oraz innych części twarzy powinna wykonywać wyłącznie wykwalifikowana kosmetyczka, tzw. linergistka. Dlaczego? Ponieważ to inwazyjny zabieg, który wymaga odpowiednich umiejętności.

Makijaż permanentny brwi – efekty

Kobiety, które nigdy nie korzystały jeszcze z pomocy linergistki, obawiają się efektów makijażu permanentnego. Boją się, że ich brwi będą wyglądały sztucznie, a efekt będzie przerysowany i śmieszny.

Dobrze wykonany makijaż permanentny jest dopasowany do naszego wyglądu, koloru włosów, kształtu twarzy. Dzięki temu jest naturalny. Efektem jest perfekcyjnie podkreślony łuk brwiowy o idealnym kształcie. Optycznie zagęszczony nie tylko ze względu na przyciemnienie, ale też dorysowanie brakujących włosków lub wypełnienie przestrzeni pomiędzy naturalnymi brwiami barwnikiem.

Rodzaje makijażu permanentnego brwi

Metody podkreślania brwi makijażem permanentnym są różne. W zależności od tego, jaki efektów oczekujemy oraz, jaki mamy budżet, możemy zdecydować się na makijaż permanentny brwi:

  • metodą cienia – polega na wprowadzeniu w skórę pigmentu tak, aby wyznaczyć kształt łuku brwiowego cieniem pomiędzy naturalnymi włoskami;
  • metodą ombre – wykonuje się go tak samo, jak makijaż permanentny metodą cienia, ale przy użyciu kilku odcieni barwników;
  • metodą piórkową – opiera się na wprowadzaniu do skóry pigmentu w sposób liniowy, dzięki czemu makijaż przypomina naturalne włoski.

Czy makijaż permanentny brwi boli?

Nie. Podczas zabiegu pod skórę wprowadzane są hipoalergiczne barwniki i dzieje się to za pomocą delikatnych igieł. Podczas takiej ingerencji możliwe jest odczuwanie delikatnego bólu, dlatego w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych makijaż permanentny brwi odbywa się po miejscowym znieczuleniu. Wpływ na odczuwanie dyskomfortu ma też jakość urządzeń, które używane są do wykonania permanentnych brwi.

Czy warto? Zalety makijażu permanentnego

Wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny brwi, ponieważ chcą ułatwić sobie codzienny makijaż. Ten zabieg ma wiele zalet:

  • przyspiesza make-up, bo nie trzeba już malować brwi;
  • naturalnie upiększa brwi, jeśli jest dobrze wykonany;
  • jest bardzo trwałym zabiegiem, nawet do 2 lat bez poprawek;
  • pozwala mieć idealnie wyznaczony łuk brwiowy;
  • podkreśla naturalny ombre odcień brwi.

Cena makijażu permanentnego. Ile kosztuje?

Patrzysz na te efekty i zalety makijażu permanentnego, a potem stwierdzasz, że musi to kosztować krocie. To faktycznie jeden z droższych zabiegów, ale warto brać pod uwagę, że jego efekty utrzymują się przez kilka lat. Jaka naprawdę jest cena makijażu permanentnego brwi? Wszystko zależy od wybranego rodzaju zabiegu (makijaż metodą piórkową jest droższy), a także salonu (w profesjonalnym salonie będzie droższy, ale też lepiej wykonany). Niezależnie od tego, ile ostatecznie zapłacimy za makijaż permanentny, będzie to cena adekwatna do jakości, trwałości i rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *