Jak malować rzęsy? Proste triki dla każdej z nas.

Elegancko pomalowane rzęsy naprawdę mogą odmienić spojrzenie. Ba, skorygują kształt oczu, natomiast twarz zyska zupełnie inny wygląd. Sprawdź, jak poprawnie wytuszować rzęsy i jak je pogrubić, wydłużyć i zagęścić.

W drogeriach znajdziemy mnóstwo maskar, dzięki którym stworzymy wymarzony makijaż oczu. Jeżeli twoje rzęsy są krótkie, wybierz kosmetyk z zawartością specjalnych włókien. Podczas malowania przykleją się do rzęs i wydłużą je. A jak zrobić makijaż oczu takim produktem? Szczoteczkę ustaw poziomo i przyłóż do nasady rzęs. Ruchem zygzakowym maluj oczy; dolne rzęsy natomiast wytuszuj końcówką aplikatora. Kiedy pierwsza warstwa kosmetyku wyschnie, wszystko powtórz jeszcze raz.

Twoje rzęsy są cienkie i wypadają? Nie martw się! Na szczęście możesz je zagęścić, stosując odpowiednie kosmetyki. Użyj maskarę pogrubiającą, która nie sklei rzęs i nie pozostawi na nich nieestetycznych grudek. Makijaż oczu zrób w taki sam sposób, jak w przypadku krótkich rzęs. Na zakończenie włoski przeczesz małym grzebykiem – w ten sposób dokładnie je rozdzielisz. Przed każdą aplikacją szczoteczkę wytrzyj z nadmiaru tuszu. Użyj do tego chusteczki higienicznej lub starego aplikatora. Raz w tygodniu umyj szczoteczkę mleczkiem do demakijażu lub płynem dezynfekcyjnym.

A w jaki sposób podkręcić rzęsy? Zastosuj maskarę podkręcającą. Pamiętaj, że kosmetyk musi dobrze utrwalić skręt rzęs i „unieść” je do góry tak, aby oczy wydawały się większe i ładniejsze. Taki efekt powinien utrzymać się przez cały dzień. Podczas makijażu od razu musisz nadać swoim rzęsom pożądany kształt. Nie ma tu miejsca i czasu na poprawki. Kiedy pierwsza warstwa tuszu będzie wysychała, czystą szczoteczką jeszcze bardziej podkręć rzęsy.

Jak dbać o tusz do rzęs? Jeżeli zależy ci na tym, aby twój nowy kosmetyk upiększający oczy działał jak najdłużej i jak najlepiej, musisz o niego prawidłowo dbać. Pamiętaj o kilku sprawach związanych z użytkowaniem tego produktu. Przed aplikacją nie wyjmuj i nie wkładaj szczoteczki po kilka razy. W ten sposób pompujesz do środka opakowania powietrze. W efekcie produkt szybciej wysycha, a nałożony na rzęsy kruszy się. Nie obcieraj szczoteczki o brzeg buteleczki. Zaschnięte resztki tuszu mogą wpaść do wnętrza flakoniku. Tusz do rzęs będzie do wyrzucenia.

Komentarze zamknięte.